BUVI Promotion s.r.o.
 
Zpět


Festival DŘEVA 2010

Klient: Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský dřevařský klastr, Lesy ČR s.p., Heinzelpulp - Biocel Paskov a.s., Mayer Melnhof Holz s.r.o., RD Rýmařov, Less, Budweiser Budvar, město Ostrava, OZO, Vojenské lesy a statky ČR, Ostravské městské lesy, Husquarna, Abex substráty, Cetris, CB, FSC, Velox

Realizace: 25. září 2010

Místo: prostory Slezskoostravského hradu Ostrava

Návštěvnost: 8 000

Program: Dřevorubecká soutěž o Beskydský Pohár za účasti soutěžících Moravskoslezského kraje (CZ), Žilinského kraje (SK), Slezského vojvodství (PL), vystoupení kapely Rangers, Maxim Turbulenc, Tomáše Kluse, klaun Hopsalín, cimbálová muzika Kubalovci, moderátor dne Roman Pastorek, dřevorubecká exhibice třetího z MS 2010 v Stihl Timbersports Martina Komárka a mistra Polska Arkadiuse Drozdeka.

Podrobnější informace:
Těžba dřeva a dřevozpracující průmysl je jedním z dynamicky se rozvíjejících oborů v Moravskoslezském kraji. Festival dřeva, který má několik vzájemně se doplňujících základních částí. Společnou a jednotící myšlenkou festivalu je informovat širokou veřejnost o dřevu jako surovině budoucnosti Moravskoslezského kraje a ukázat dřevo ve všech jeho podobách.
Jednotlivé části, ze kterých se festival skládá představují:

  1. Beskydský pohár- soutěž tříčlených družstev profesionálních dřevorubců z Moravskoslezského kraje, Žilinského kraje a Slezského vojvodství v dřevorubeckém čtyřboji(odvětvování, výměna řetězu, kombinovaný řez a přesný řez;)
  2. Vystoupení Martina Komárka, třetího z MS 2010 v Timbersports (profesionální předváděcí dřevorubecké disciplíny)
  3. Prezentace výrobců lesní, dřevoobráběcí a zahradní techniky- s možností objednávky nebo zakoupení.
  4. Prezentace výrobků členů dřevařského klastru a dalších dřevozpracujících firem(rodinné domky, chaty, zahradní i interiérový nábytek, hračky, doplňky..)
  5. Soutěže pro příchozí návštěvníky - silové soutěže pro dospělé (např. hod polenem do dálky apod.), dovednosti a znalostní soutěže pro děti (ve spolupráci s Lesy České republiky s.p.); všechny soutěže se budou týkat dřeva a lesa.
  6. Řemeslné stánky - pouze dřevo(umělecká díla, domácí a kuchyňské potřeby apod.)
  7. Vzdělávací panely o lese a dřevě - ve spolupráci s Lesy České republiky s.p.

Více fotografií ve fotogalerii: Festival DŘEVA 2010
nebo na facebooku FESTIVAL DŘEVA

Radovan Buček - Buvi Promotion s.r.o. - 2003, www.buvi.cz