BUVI Promotion s.r.o.
 
Zpět


Festival DŘEVA 2008

Klient: Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský dřevařský klastr, Lesy ČR s.p., Heinzelpulp - Biocel Paskov a.s., Mayer Melnhof Holz s.r.o., RD Rýmařov, Budweiser Budvar, město Ostrava, JEWA, Interforst, Husquarna, Stihl s.r.o., Pila Ostravice, Abex substráty, Subi styl

Realizace: 27. září 2008

Místo: prostory Slezskoostravského hradu Ostrava

Návštěvnost: 5 500

Program: Dřevorubecká soutěž o Beskydský Pohár za účasti soutěžících Moravskoslezského kraje (CZ), Žilinského kraje (SK), Slezského vojvodství (PL), vystoupení Roberta Křesťana a Druhé trávy, klaun Hopsalín, cimbálová muzika Kubalovci, moderátor dne Tomáš Krejčíř, dřevorubecká exhibice vicemistra světa a mistra Evropy 2003 - 2006 v Stihl Timbersports Martina Komárka.

Podrobnější informace:
Těžba dřeva a dřevozpracující průmysl je jedním z dynamicky se rozvíjejících oborů v Moravskoslezském kraji. Festival dřeva, který má několik vzájemně se doplňujících základních částí. Společnou a jednotící myšlenkou festivalu je informovat širokou veřejnost o dřevu jako surovině budoucnosti Moravskoslezského kraje a ukázat dřevo ve všech jeho podobách.
Jednotlivé části, ze kterých se festival skládá představují:

  1. Beskydský pohár- soutěž tříčlených družstev profesionálních dřevorubců z Moravskoslezského kraje, Žilinského kraje a Slezského vojvodství v dřevorubeckém čtyřboji(odvětvování, výměna řetězu, kombinovaný řez a přesný řez;)
  2. Vystoupení Martina Komárka, dvojnásobného mistra Evropy v Timbersports (profesionální předváděcí dřevorubecké disciplíny)
  3. Prezentace výrobců lesní, dřevoobráběcí a zahradní techniky- s možností objednávky nebo zakoupení.
  4. Prezentace výrobků členů dřevařského klastru a dalších dřevozpracujících firem(rodinné domky, chaty, zahradní i interiérový nábytek, hračky, doplňky..)
  5. Soutěže pro příchozí návštěvníky - silové soutěže pro dospělé (např. hod polenem do dálky apod.), dovednosti a znalostní soutěže pro děti (ve spolupráci s Lesy České republiky s.p.); všechny soutěže se budou týkat dřeva a lesa.
  6. Řemeslné stánky - pouze dřevo(umělecká díla, domácí a kuchyňské potřeby apod.)
  7. Vzdělávací panely o lese a dřevě - ve spolupráci s Lesy České republiky s.p.

Více fotografií ve fotogalerii: Festival DŘEVA 2008

Radovan Buček - Buvi Promotion s.r.o. - 2003, www.buvi.cz